Aktuality

Byli jsme partnerem na technické soutěži T-Profi Talenty pro firmy

Její krajské kolo uspořádala v listopadu na Výstavišti Jihočeská hospodářská komora (JHK) ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů (JSRLZ) v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo.

Vítězný tým bojoval za společnost Kern-Liebers s.r.o. V soutěži, která se již pátým rokem snaží žákům zábavným způsobem představit techniku jako perspektivní a zajímavý obor, soupeřilo celkem týmů dvanáct. V krajském finále měly své týmy MOTOR JIKOV GROUP a.s., Groz-Beckert Czech s.r.o., Robert Bosch spol. s r.o., BRISK TÁBOR a.s., E.ON Česká republika, s.r.o., Jihostroj a.s., EGE, spol. s r.o., Rohde & Schwarz závod Vimperk, s.r.o. a ENGEL STROJÍRENSKÁ SPOL. S R.O. Spolu s nimi se soutěže zúčastnily i dva mimosoutěžní týmy z Technické školy z hornorakouského Haslachu.

Listopadový ročník soutěže Talenty pro firmy 2019, kterého se zúčastnilo celkem 84 soutěžících z řad žáků základních a středních škol a odborníků z firem, byl realizován za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika. Nad soutěží převzali záštitu hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, primátor města České Budějovice Jiří Svoboda a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Sedmičlenné týmy, skládající se ze tří žáků základní a tří žáků střední školy, musely pod dozorem svého kapitána zastoupené firmy v časovém limitu sestavit model z polytechnické stavebnice a poté ho i rozpohybovat pomocí tzv. BBC: microbitu. Na soutěži je mimořádné propojení členů v týmu, ti se pod dohledem zástupců z firmy připravují společně a spolupracují tak žáci ze základních škol se studenty ze středních škol.

Cílem soutěže je podpořit u mladé gerenerace zájem o techniku a moderní technologie.

Vyhlášení soutěže Učeň a tovaryš roku 2019

Naše společnost podpořila soutěž organizovanou Oblastní hospodářskou komorou České Budějovice. 

Ve středu 26. června 2019 se v obřadní síni českobudějovické radnice uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže o nejlepšího učně a tovaryše roku 2019. 

Soutěž Učeň a Tovaryš roku 2019 probíhala celý školní rok na českobudějovických učilištích a zúčastnilo se jí pět odborných škol. Za město České Budějovice studentům poblahopřál náměstek primátora Viktor Vojtko.

Diplom s titulem Učeň roku převzali ti, kteří vynikali skvělým prospěchem, ale byli nešikovnější v praktických závěrečných zkouškách na své škole. Ocenění Tovaryš roku zase nepodléhalo kritériím prospěchu, ale zaměřovalo se na „zlaté české ručičky“. Řemesla jsou a budou důležitá a potřebná.

Za snahu a píli vítězové obdrželi kromě diplomu hodnotné ceny. 

Tovaryš roku 2019 v oboru elektrikář silnoproud se jmenuje Pavel MALÝ a je ze Střední odborné školy elektrotechnické, Centrum odborné přípravy Hluboká nad Vltavou. Od personalistky Romany Antlové obdržel výbavu a nářadí v praktickém kufru od renomované značky.

Přejemu mu, ať se mu v jeho profesi daří!